Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sborové shromáždění 29.3.09

29. 3. 2009

Pátá neděle v měsíci je tradičně v našem sboru pojata jako celosborové shromáždění pardubických, holických a jelenských. Je vždy velmi milé setkat se jako celý sbor společně na jednom místě, byť i dnes jsme mysleli na nemocné, kteří nemohli být s námi.

Shromáždění jsme zahájili modlitebním úvodem, kterým posloužila sestra Helena Faltová. Kázání na téma "žádost synů Zebedeových dle Marka 10,35-45" proslovil jako obvykle kazatel Luděk Šíp. Svým dílem přispěli také děti a mládež, kteří dramaticky ztvárnili jak může i nemusí vypadat Modlitba Páně v provedení věřících křesťanů. Vilda, Jakub a Terezka se modlili a Sára promlouvala hlasem z nebe. Už víme, že důležitá nejsou slova, ale upřímnost. Jsem velice rád, že po této dramatizaci se nalezli odvážlivci, kteří se ve shromáždění nahlas modlili Při shromáždění nám také posloužily naše sborové sestry, jak slovem tak písní.

Po bohoslužebném shromáždění následovalo sborové jednání. S velikou radostí jsme za člena našeho sboru přijali sestru Mílu Hájkovou, která mezi nás patří snad už od kolébky, ale až dnes se stala i formálně členkou sboru. Její svědectví nám ostatním vzalo z úst i všechny otázky, které jsme na ni mohli mít, jak bývá zvykem při přijímání nových členů sboru. Těšíme se, že si budeme vzájemně oporou nejen ve víře.

Dále jsme projednali výroční zprávy o sborovém životě za minulý rok. Jsme vděčni Pánu za to co jsme prožili. Mnoho nám bylo dáno, o některé jsme přišli, když si je Pán povolal do svého království, takový byl život našeho sboru. Máme naději a víru, že Pán bude s námi i v tomto roce.

Společné setkání jsme zakončili sborovým obědem a rozhovory. Snad sytí slovem i pokrmem těla, povzbuzeni společenstvím bratří a sester, jsme se pak rozešli a rozjeli domů. Fotky ze shromáždění si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Náhledy fotografií ze složky 2009-03-29 Sborové shromáždění