Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křest 30.11.2008

30. 11. 2008

1. adventní neděle byla pro náš sbor velice významná. Nejen, že jsem společně vstoupili do adventního období, ale také jsme prožili křestní shromáždění. Svou víru v Pána Ježíše Krista vyznalo ve křtu ponořením 5 sester a bratří. Tato událost bude jistě mezi těmi nejdůležitějšími v životě křtěnců. Pro sbor pak je svědectvím o Boží milosti, která ač to není příliš zjevně viditelné, přesto zcela jistě působí. A tak patří našemu Pánu dík a chvála za nově pokřtěné.

Shromáždění bylo celosborové, tak jsme se sjeli i z Holic a Horního Jelení, abychom společně prožili něco z Boží blízkosti. Díky baptisteriu jsme mohli zůstat i přes zimní počasí v teple našeho kostela a nemuseli jsme se křtem čekat až na léto, kdy voda v přírodě je jistě také vhodným místem pro křest. V úvodu bratr kazatel sdílel biblické poselství o křtu na vyznání víry (ZDE lze přečíst). Po modlitbách a společné písni přišel čas samotného křtu. Nejprve svou víru vyznaly sestry a po nich bratři. Shromáždění vydalo své svědectví jejich křtu zpěvem písně „Amen“. Po křtu bylo v modlitbách nově pokřtěným vyprošeno požehnání a předány křestní listy spolu s Biblí, která jim bude průvodcem v životě víry.

V průběhu shromáždění také zaznělo biblické slovo k tématu 1. adventní neděle a na závěr nás pozdravil bratr Branda, který pochází z našeho sboru, ale již dlouho žije v Kanadě. Nakonec, jak bývá u nás zvykem, jsme po skončení shromáždění ještě zůstali v rozhovorech při občerstvení, které připravily naše sestry. Věříme, že nám Pán Bůh dal prožít skutečně požehnané chvíle a modlíme se, aby provázel Ty, kteří dnes přijali křest na vyznání víry.

 Nahlédnout na fotky můžete odkazem pod článkem.

 

 

Náhledy fotografií ze složky 2008-11-30 Křest