Jdi na obsah Jdi na menu
 


Broumov 2010

21. 6. 2010

20. června 2010 jsme zavřeli náš pardubický kostel a vypravili se na návštěvu baptistického sboru v Broumově. Většina z nás cestovala auty, někteří použili České dráhy, ale dojeli jsme všichni a skoro včas. Prožili jsme milé obecenství ve shromáždění Božího lidu. Slovem sloužil místní kazatel br. Daniel Hýsek a také náš kazatel br. Luděk Šíp. Zpívali jsme jak z kancionálu, tak i s hudebním doprovodem místních sester a kazatele. A také jsme se společně modlili. I když máme asi vždy mnoho předmětů, za které prosíme, nyní jsme hlavně děkovali za vše dobré, co nám Pán Bůh dává.

 

Po společném obědě v restauraci se pod vedením kazatele Hýska část našeho sboru vypravila na výlet po Broumově. Zejména našeho kazatele zajímaly obě bývalé modlitebny sboru, které jsou svědectvím baptistické minulosti a práce na Božím díle na Českém území. Toto baptistické dílo totiž začalo právě v Broumově před více než 150 lety.

 

Původní a nejstarší modlitebna je dnes ve velmi špatném stavu, přesto je na zadní straně jasně viditelný nápis, který je svědectvím minulých časů. Modlitebna, která sboru sloužila v čase první republiky a pak až do konce 20. století je dnes prodejnou koberců, ovšem s křížem na fasádě. Také jsme si prohlédli část slavného kláštera a jeho zahradu. Nakonec našeho výletu jsme našli útočiště v nové modlitebně, kde na nás čekalo další občerstvení i společné rozhovory.

Bylo nám v Broumově moc příjemně a těšíme se, že za nějaký čas se opět setkáme, tentokrát možná v Pardubicích.

 

 

Tady jsou fotky ovšem nevalné kvality neb byly pořízeny jen mobilním telefonem.

 

 

Náhledy fotografií ze složky 2010-06-20 Broumov