Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adventní koncert na Jelení 14.12.2008

16. 12. 2008

Letošní advent jsme po roční přestávce chtěli opět ozvláštnit adventním koncertem. Místo, kde by se měl konat, bylo ihned jasné: Horní Jelení. Na Jelení totiž již dříve místní lidé, věřící či nevěřící velmi pozitivně přijímali pozvání na koncerty pořádané naším sborem. Letos se nám podařilo pozvat skupinku Brněnské tiskové misie (BTM) z Brna.

14.12. v neděli k nám Bé-Té-eMko přijelo i s milý překvapením v podobě našeho baptistického kazatele z Blanska br. Michala Petratura, který je členem správní rady BTM. V 16 hodin koncert začal úvodním přivítáním proneseným kazatelem našeho pardubického sboru. Pak vše měla již ve svých rukou skupinka BTM. Jak nám sdělili ve svých slovech a předně v písních, ve svých rukou to měl všechno Pán Bůh, oni se snaží jen Mu co nejlépe sloužit. A my věříme, že se jim to daří. Součástí koncertu bylo také představení činnosti BTM, která tvoří a distribuuje letáčky s biblickým poselstvím. Zazněla slova z některých letáčků, dopisy dětí, které píší do BTM a také slovo k zamyšlení proslovené bratrem kazatelem Petraturem. Návštěvníci koncertu zaplnili celý kostel, kde máme pravidelná shromáždění, bylo nás tedy kolem 65 lidí, kteří si našli v době adventu čas, aby okusili něco z té duchovní atmosféry, která k adventu tak bytostně patří.

Podívejte se na několik fotek pořízených mobilem, snad alespoň trochu přiblíží atmosféru koncertu. Koncert jsme zakončili společně modlitbou Páně a teď už nezbývá nic jiného, než se těšit na jaro, na velikonoční koncert, který dá-li Pán bude ........ na Jelení.